
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 1.4 mm |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Resistance | 800 mΩ |
| Height | 800 µm |
| Depth | 1.8 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Self Resonant Frequency | 24 MHz |
| Q Factor | 50 |
| Current Rating | 25 mA |
| DC Resistance (DCR) | 800 mΩ |
| Test Frequency | 2 MHz |
| Military Standard | Not |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 10 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Max DC Current | 25 mA |
| DC Current | 25 mA |
| Schedule B | 8504100000 |
| Type | Multilayer |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 14855
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13166
Ext.Price$0.13166
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13166 | $0.13166 |
| 10 | $0.10857 | $1.08570 |
| 50 | $0.09683 | $4.84150 |
| 100 | $0.08635 | $8.63500 |
| 500 | $0.08019 | $40.09500 |
| 1000 | $0.07447 | $74.47000 |
| 3000 | $0.06198 | $185.94000 |
| 5000 | $0.05694 | $284.70000 |
